Akademik Kadro

Right Left
 • Yard. Doç. Dr. Metehan Sekban
  Strateji

  Yard. Doç. Dr. Metehan Sekban
  Strateji

  Yabancı Dil: İngilizce, İtalyanca
  BUS 571 İşletme Yönetimi

  Eğitim
  Doktora:
  1998 Marmara Üniversitesi,Yönetim Bilimleri
  Yüksek Lisans:
  1990 Marmara Üniversitesi, Örgütsel Davranış
  Lisans:
  1984 İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
  İş Tecrübesi:
  2001-….MBA Programları Direktörü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
  2000 – … e-mba Programı Koordinatörü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
  1996 – … Öğretim Üyesi, İşletme Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
  1988 – 1996 Öğretim Görevlİsi, İşletme Bölümü, Marmara Üniversitesi
  1985 – 1987 Öğretim Görevlİsi, Yabancı Diller Okulu, Marmara Üniversitesi

 • Levent Erden
  Entegre Pazarlama İletişimi / Marka Yönetimi

  Levent Erden
  Entegre Pazarlama İletişimi / Marka Yönetimi

  1957 doğumlu, Boğaziçi Üniversitesini bitirdi, orada MBA’de yaptı ama Galatasaray mezunu. Reklamcı olarak başladı, 3 yıl McCann’de çalıştı. L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak çalıştı. Pepsi’nin son “Pazar lideri” olduğu dönemde Pepsi Co. International ülke müdürü idi. Ogünden beri Pazarlama ve iletişiminin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğunda oturdu. Pazarlama ve finans ilişkisini vurgulamayi hala tek basına sürdürmekte. Euro RSCG Türkiye grubunun CEO’luğunu yaptı. IAB Türkiye (Interactive Advertising Bureau) başkanlığını yürüttü. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici davranışları konularında dersler vermekte. Son 10 yıldır yurtiçi/yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya uğraşıyor.

 • Uğur Şeker
  Medya Planlama ve Satınalma

  Uğur Şeker
  Medya Planlama ve Satınalma

  1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi’ nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi.

  2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’ nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’ nın satışını gerçekleştirdi ve 2009 yılının sonunda Zap Medya’dan ayrıldı.

  Bugüne kadar yaklaşık 4000 adet internet kampanyasını yönetti. İnternet Reklamcılığıyla ilgilli olarak Türkiye’ de pekçok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. Sosyal medya, mobil reklam ve pazarlama, arama motoru pazarlaması konularında analitik ve yaratıcı çalışmalar yapmaktadır.

  Innovative Ventures (Inovent) ve Marketing Management Enstitute (MMI) ‘ nün danışmanıdır. IAB Türkiye Platformu’ nun ilk Divan Başkanı ve kurucu üyelerindendir. Türkiye’ de bir ilk olan Mynet Webschool fikir sahibi, okul müdürü ve eğitmenidir. IPZ GIA, Kristal Elma, Altın Örümcek, DPID ve Meribel’ de jüri üyeliği yaptı ve pek çok üniversitede seminer ve konferans vermektedir. İnteraktif dünyayla ilgili olarak gazetelerde ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Webstar Türkiye 1‘in fikir sahibidir ve kordinatörlüğünü yapmıştır.

  IPTV Derneği, Galata Business Angels (GBA) Melek Yatırımcılar Derneği kurucu üyesidir. TUBISAD yeni medya komisyonunda da üyeliği bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde internet reklamcılığı ve interaktif pazarlaması dersi vermiştir, Basın İlan Kurumu ile beraber Türkiye genelinde Geleceğin Medyasına Hazırlık programına katılmıştır.

  3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor’ da “Merkez” isimli spor programını sunmuştur. Ayrıca Belgesel, Kısa Film, Sinema Filmi üreten Sugarworkz’ ün bir üyesidir. Bu şapkasıyla da pek çok filmin yapımcılığında bulunmuştur.

  Pınar Hanım’la evli, Can adında yakışıklı bir oğlu ve Mini adında tatlı mı tatlı bir köpeği olan Şeker, Dijital Büro İstanbul ajansını 2010 yılında kurmuştur ve Genel Müdür’lük görevini üstlenmektedir.

 • Yüce Zerey
  İnteraktif Pazarlama 101

  Yüce Zerey
  İnteraktif Pazarlama 101

  2001 yılında eş zamanlı olarak Bilgi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü (Burslu) ve London School of Economics, Bsc Economics (Burslu) bölümlerinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat Yüksek Lisans Eğitimini, akabinde de Bilgi Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı.
  Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama uzmanı olarak Bilgi MBA markasının yapılandırılması ve markanın iletişim süreçlerinde aktif olarak görev aldı. Eş zamanlı olarak Bilgi MBA’de Pazarlama Araştırma Yöntemleri, Pazarlama derslerinde önce asistan sonrasında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

  2004 yılında Ülker Grubu’na dahil oldu. Ülker bünyesinde farklı birimlerde pazarlama müdürlüğü yaptı. Ülker bünyesinde çalıştığı süre esnasında stratejik dijital pazarlama, stratejik pazarlama, trendler ve FMCG’de tüketici davranışı gibi konularla ilgilendi. Ülker’de çalıştığı süre esnasında da Bilgi MBA’de yarı zamanlı olarak ders vermeye devam etti.

  2008 yılının Aralık ayında Türk Hava Yolları‘nda e-Ticaret Müdürü olarak göreve başladı. eTicaret Müdürü olarak THY’nin en büyük satış ofisi olan thy.com, mobil.thy.com diğer dijital mecralarının yönetiminden ve pazarlamasından sorumlu iken 2010 yılının Mart ayında eTicaret ve Marka Müdürü olarak görevime devam etmeye başladı. eTicaret Müdürü görev tanımıma Türk Hava Yolları markasının global olarak tüm mecralarda yönetimi de eklendi.

  2010 yılının Eylül ayında The Coca-Cola Company‘de İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. The Coca-Cola Company bünyesinde yer alan markaların ve kurumsal yapının dijital pazarlama faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olarak görev yapıyor.

  Profesyonel iş hayatının yanı sıra halen Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında Business 2.0: Digital Age Business ve Şehir Üniversitesi MBA Programlarında İnteraktif Pazarlama derslerinde dijital pazarlama ve iş dünyasına ile ilgili akademik destekli, iş pratiğine dair söylemlerde bulunmakta.

  MBA programlarında okutulan ve Prof. Dr. Ege Yazgan ile birlikte yazdıkları Business Statistics ve İşletme İstatistiği adlı iki adet kitabı bulunmaktadır.

 • Bora Akman
  Arama Motoru Pazarlama ve Optimizasyonu

  Bora Akman
  Arama Motoru Pazarlama ve Optimizasyonu

  Andersen, Accenture gibi danışmanlık şirketlerinde geçirdiği 7 yıl boyunca ağırlıklı olarak teknoloji ve telekomünikasyon sektörlerinde strateji ve pazarlama odaklı projeler gerçekleştirdi, bu arada pek çok start-up projesinde yer alma şansı yakaladı.

  Bu dönemde elde ettiği bilgi ve deneyimi, 2007 yılında dijital pazarlama alanındaki ilk girişimine dönüştürdü. Kurucu ortağı olduğu 41? 29! ve sonrasında Madwords ile birlikte halen SEM ve Sosyal Medya alanında çalışmalarına devam etmekte, dijital pazarlama konusunda pek çok ajans ve markaya danışmanlık hizmetleri ve eğitimler vermeyi sürdürmektedir.

  Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği ’99 mezunudur.

 • Kurt Onur
  Mobil Pazarlama

  Kurt Onur
  Mobil Pazarlama

  1976 yılında Istanbulda doğan Kurt Onur, orta öğretimini Saint Michel lisesinde tamamladıktan sonra, Istanbul Universitesi ingilizce iktisat bölümünde üniversite hayatını 1999 yılında tamamladı. Okul yıllarının tümünde Tekfenbank hazine departmanında çalışarak geçiren Kurt Onur, üniversite eğitiminin tamamlanması ile yine aynı bankacılık kuruluşunda Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılı itibariyle, Dışbank ekonomik araştırmalar departmanında Ekonomist olarak çalışan Kurt Onur, yine aynı sene Işık Üniversite işletme yüksek lisans programını girdi, tez konusu mobil pazarlama ve pazarlamanın evrimleşme süreci üzerine çalışırken, Turkcell’in etrafında yeni oluşmaya başlayan mobil pazarlama ajanslarında biri olan Pharos’da yeni bir kariyere atladı.
  Türkiye’nin 4 büyük mobil pazarlama ajansından biri olan Pharos bünyesinde genel müdür olarak çalışan Kurt Onur, 2009 Temmuz ile birlikte görevinden ayrılmıştır. Halen, Turkcell reklam satış evi hizmeti veren Move Mobile Media Agency genel müdürlüğü görevini üstlenmektedir. TUBISAD yeni medya komisyonu ve MMI Turkey gibi oluşumlarda aktif rol almaktadır.

 • Recep Fidan
  NextTalks

  Recep Fidan
  NextTalks

  17 yıldır dijital sektörde yer  alan Recep Fidan, bir çok web sitesi ve büyük içerik portallerinin oluşturulmasında görev aldı. 2010 yılından beri Dijital Büro İstanbul’da Genel Müdür Yardımcılığı ve kreatif bölüm sorumluluğu görevini yürütüyor. Markalar için dijital iletişim stratejileri geliştiriyor.

 • Alkan Eraltan
  Çoklu Marka Yönetimi

  Alkan Eraltan
  Çoklu Marka Yönetimi

  Kariyerine MediaCom da başlamıştır. Akabinde Dandy Sakız ve Şekerleme A.Ş. de medya müdürlüğü ve ürün müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Medya ve Pazarlama İletişimi yöneticiliği yapmıştır. Doğan Grubu’nda önce DTV’de ardında DB Dergi Grubu’nda Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Halihazırda Yıldız Holding bünyesi’ndeki tüm şirketlerin pazarlama iletişimi planlamasından ve satınalmasından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini  yürütmektedir.

 • Ayşe İnal
  Galata Etkisi

  Ayşe İnal
  Galata Etkisi

  1983 yılında İstanbul’da doğan Ayşe İnal, 2001 yılında Mef Okulları’ndan, 2006 yılında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine PricewaterhouseCoopers İstanbul ofisinde denetim bölümünde başlamış olup, Fiba Holding Finansal Raporlama Bölümünde devam etmiştir. Daha sonra CNN Türk ve Kanal D aracılığıyla medya sektörüne giriş yapmış olup, medya sektöründe Finansal Raporlama ve Bütçe konularında uzmanlaşmıştır. 2011 yılından itibaren Galata İş Melekleri Derneği’nin Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

  Koç Üniversitesi Ekonomi Kulübü kuruculuğunu ve başkanlığını yapmış olan Ayşe İnal, Dünya İş Kadınları Derneği (BPW) üyesidir. Ayrıca Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği yönetim kurulu görevini hala yürütmektedir.

 • Lütfi Yenel
  Girişimcilik ve Bütünsel Yönetim

  Lütfi Yenel
  Girişimcilik ve Bütünsel Yönetim

  Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü’nde tamamladı. Bir süre aynı üniversitede görev yaptı.

  Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Vestel’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su ve Sansui/Japonya’nın Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

  1995 yılında Alcatel’e katıldı. Alcatel-Lucent Türkiye’nin Yönetim  Kurulu Başkanı oldu. Alcatel-Lucent International’ın Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Ortadoğu bölgelerindeki ülkelerden de sorumlu başkan yardımcısı seçildi.

  TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi, YASED Yönetim Kurulu üyesi, KALDER Başkan Yardımcısı ve International Chamber of Commerce (ICC) Elektronik İş ve Telekom Komitesi’nin üyesi oldu.

  Kron Telekom’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su.

 • Selin Kahraman
  Yeni Tüketici ve Değişen Tüketici Davranışları

  Selin Kahraman
  Yeni Tüketici ve Değişen Tüketici Davranışları

  Pazar araştırma kariyerine 1996 yılında başladı. 2005 yılına kadar Infratest Burke, GFK ve Millward Brown araştırma şirketlerinde görev yaptı. Bu dönemde özellikle otomotiv, hızlı tüketim ürünleri ve bankacılık sektörlerinde uzmanlaştı. Başta Ford, Peugeot, Danone, Kraft, Cadburry, Ferrero, Coca-Cola, Motorolla, Nokia, TEB, Citibank, Garanti bankası, Kent Gıda olmak üzere birçok firma ile iletişim yaratımı, değerlendirmesi ve takibi süreçlerinde araştırma ve danışmanlık hizmetleri verdi.

  2005 yılında The Coca-Cola Company’de Türkiye Pazar araştırma müdürü olarak göreve başladı. Pazar araştırma sorumluluğunun yanında şirket içi yaratıcılık süreçlerine katkı sağlaması amacı ile oluşturulan global Ignitor Black belt ekibinde görev aldı. 2011 yılında Avrasya ve Afrika bölgesi Pazar araştırma müdürlüğüne atandı. 2013 yılında ise The Coca-Cola Company’den ayrılarak Unilever Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgesi saç kategorisi Tüketici araştırmaları müdürü oldu. Halen Unilever’de Türkiye bölgesi Yiyecek ve İçecek pazarı tüketim araştırmaları müdürü olarak görevine devam etmektedir.

  Kariyeri boyunca 300’ün üzerinde reklam, 100’ün üzerinde 360 derece kampanya değerlendirmesi yapmıştır. Çalışmaları iletişim araştırmalarının yanı sıra medya ROI ölçümü, sosyal medya analizleri, satış/bağlılık modellemeleri, tüketici trend tespiti konularında da yoğunlaşmaktadır.

  Türkiye Araştırmacılar Derneği (TUAD) Uygulamalı Pazar araştırması sertifika programında ve TUAD Akademi’de Sosyal medya araştırmaları ve tüketicisi dersi vermektedir. 2012-2013 döneminde TUAD Yönetim Kurulu’nda da görev yapmıştır. TUAD üyesidir. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.

  Evlidir, bir çocuğu vardır. Öğrenmek ve bilgisayar oyunları oynamak hobileridir. Meraklinane ve Meraklinane Çocuk isimli iki blogu vardır.

 • Bekir Ağırdır
  Tüketici Hedefleme Profilleme

  Bekir Ağırdır
  Tüketici Hedefleme Profilleme

  1956 yılında Çal/Denizli’de doğdu. 1979 yılında ODTÜ/İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1979- 1980 CHP Bilgi İşlem Merkezi’nde görev aldı. 1980- 1984 yıllarında BİLSAN Bilgisayar Malzemeleri A.Ş.’de önce Satış Müdürü sonra Genel Müdür Yardımcısı, 1984- 1986 yıllarında METEKSAN LTD. ŞTİ’inde Satış Koordinatörü; 1986- 1996 yıllarında PİRİNTAş Bilgisayar Malzemeleri ve Basım San. A.Ş.’de Genel Müdür; 1996-1999 yıllarında ATILIM Kağıt ve Defter Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı; 1999-2003 yıllarında PMB Akıllı Kart ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi; 2003-2005 yıllarında TARİH VAKFI’nda önce Koordinatör, sonra Genel Müdür olarak çalıştı.

  Demokratik Cumhuriyet Programı kurucusu olan Bekir Ağırdır, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışmaktadır. Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasi Araştırmalar Vakfı (TÜSES) ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulları Üyesidir.

 • Oya Öneş Yaşayan
  Tüketici Hedefleme Profilleme

  Oya Öneş Yaşayan
  Tüketici Hedefleme Profilleme

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü ve Ankara Anadolu Lisesi mezunu.

  Dijital pazarlamada 20 yıllık sektör tecrübesi var.

  Ideefixe.com, Ericsson, DDB’de Dijital Pazarlama Departman yöneticisi, OMD, UM ve GroupM’de üst düzey yönetici pozisyonlarında çalıştı.
  E-ticaret, Mobil İnternet, Web Tasarım, Online Medya Planlama, Dijital Ölçümleme, Programatik Medya, RTB ve Arama Motoru Reklamcılığı üzerine uzmanlığı var.

  IAB Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği ve Teknik Komite Başkanlığını 7 yıl sürdürdü (2007 – 2014).
  Ekipleriyle beraber, yönettiği internet projeleri ile 5 Horizon ödülü ve bir Cannes Media Aslanı kazandı.
  Vodafone, Turkcell, Turk Telekom, Akbank, İş bankası, Finansbank, TEB, Coca-Cola, Pepsi, VW, Mercedes, Intel, Lenovo, Microsoft, hizmet verdiği müşterilerden bazıları.

  Şu anda programatik medya satın alma, big data ve data yönetim platformları alanında bir Telco şirketine tam zamanlı danışmanlık veriyor. Ayrıca bütünsel dijital pazarlama ölçümlemesi, KPI koyma ve denetleme konularında çok şirketli bir holdinge eğitim / danışmanlık hizmeti sunuyor.

  Hobileri gitar çalmak ve skuba dalış olan Yaşayan, evli ve bir çocuk annesi.

 • Murat Şeker
  Öykü Anlatma

  Murat Şeker
  Öykü Anlatma

  1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1991’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi ve 3 yıl burada eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema TV Bölümü’ne geçti. 1992 itibariyle belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalıştı. Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş gibi yönetmenlerle çalıştı. 1996’da ilk kısa filmim “-1”i çektim. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Aynı sıralarda önceleri hobi olarak başlayan müzik yazarlığı yavaş yavaş mesleğe dönüştü. Milliyet, Radikal ve Turkish Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine kritikler yapmaya başladı. Yönetmen olarak imzasını attığı İlk uzun metrajı olan “ 2 SÜPER FİLM BİRDEN “ filminden sonra “ PLAJDA” ,” AŞK TUTULMASI “ , “AŞK GELİYORUM DEMEZ” ve “ ÇAKALLARLA DANS “ isimli sinema filmlerimin yönetmenliğini üstlendi.

 • Tolga Tatari
  E-Ticaret

  Tolga Tatari
  E-Ticaret

  Tolga Tatari, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Girişimcilik hayatına üniversite yıllarında başlayan Tatari 1999 yılında Hip Productions’ın kurucu ortakları arasında yer alarak ilk ciddi iş girişimini hayata geçirdi. Tatari, konser organizasyonları için global sanatçıları getirten, Türkiye’de ise sanatçı menajerliği yapan bu şirketten dört yıl gibi bir süreden sonra hisselerini devrederek çıktı. 2002 yılında evlilik hazırlıkları yapanlara yönelik bir site olan evlilik.com’un kurucu ortağı olarak e-ticarete adım atan Tatari, 2003’ün başlarında yazılım ve tasarım hizmeti sunan Akinon şirketini kurdu. 2008 yılında ise Markafoni’yi kurarak özel alışveriş kulübü modelini Türkiye’ye getirdi ve 2014 yılında hisselerini dünyanın en büyük internet şirketlerinden biri olan Naspers’a sattı.

  Tatari, halen melek yatırımcı olarak bir çok başarılı girişime destek vermeye devam etmektedir.