Danışma Kurulu

 • Sina Afra

  Sina is Co-Founder, Chairman and CEO of Markafoni, the first and leading Flash Sales Site of Turkey. Markafoni was founded by Ahmet Emre Sari, Tolga Tatari and Sina Afra in 2008 and became the first Turkish internet company expanding beyond the borders of Turkey: Markafoni launched Flash Sales sites in Australia, Ukraine, Greece and Poland between 2009 and 2011. In Turkey, Markafoni established in April 2011 zizigo.com, the leading shoe vertical site in Turkey as well as Misspera.com, a vertical cosmetics and beauty site (October 2011). The Markfoni Group is now active in five countries with over 1,000 employees. The Naspers Group acquired in July 2011 a majority stake at Markafoni and signed for one of the biggest deals in the Turkish internet.
  Sina is also an active Business Angel and invests through Akinon in Turkish early stage start-ups. He is founding member of Galata Business Angels, a group of Turkish Business Angels investing into online and digital opportunities, primarily in Turkey.

  Sina has been elected in 2012 to the “Web Entrepreneur of 2011” and “Business Angel of 2011” in Turkey. Markafoni won two awards: “Best Web Start-up 2011” and “Best Flash Sales Site 2011”

  Prior to Markafoni, Sina spent more than 5 years with eBay and 12 years with KPMG. Sina received a “Diplom Kaufmann” from Münster Univercity and speaks five languages. He shares his thoughts on eCommerce in his personal blog www.sinaafra.com and on twitter (sinaafra).
  Nişantaşı erotik shop için tıklayınız.
  Bostancı sex shop için tıklayınız.
  Bostancı erotik shop için tıklayınız.
  Şişme bebek
  Şişme bayan

 • Emre Kurttepeli

  Emre Kurttepeli, 26 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin en büyük  internet portalı olan Mynet Grubunun kurucusu ve başkanıdır. Robert Kolej ve Columbia Universitesi/NY mezunu olup, aynı zamanda çoğunlukla kendi kategorisinde lider olan e-ticaret’ten dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 20’den fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu  veya melek yatırımcısıdır. Daha once, Türkiyenin en büyük kurumsal internet servis sağlayıcısı olan Fornet’i kurmuş ve 3 yıl sonrasında bir telekom şirketine satmıştır. Sayın Kurttepeli, şu anda Türkiye’nin en önemli melek yatırımcı ağı olan Galata İş Melekleri (GBA) başkanlığını yapmakta olup,Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi ve TOBB Genç Girişimciler  Konseyi yönetim kurulu üyesi ve Columbia Universitesi Istanbul Global Center kurucularındandır.

  Şişme manken
  Şişme bayanlar
  zenci şişme bebek
  Zenci şişme manken
  Sex makinesi