Emre Başkaya

1978 yılında Ankara’da doğdu. 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında, MBA-Yüksek lisans eğitimini Dijital Pazarlama uzmanlık dalında tamamlayarak, Türkiye’nin bu alandaki ilk mezunlarından birisi oldu.
Çalışma hayatına ilk olarak, 2000 yılında dijital ajans tarafındaProje Yöneticisi olarak başlayan Emre Başkaya, kurumsal ve kullanıcılara yönelik birçok web projesine imza attı. Daha sonra kariyerine, Ford Motor Company şirketinde, Pazarlama Stratejisi ve İnteraktif Pazarlama rolleri ile devam ederek, dijital pazarlama alanındaki bilgi ve deneyimini iyice sağlamlaştırmıştır. Bu dönemde yürüttüğü 4 farklı proje ile sektörel başarı ödülleri almaya hak kazanmıştır.

2006 yılında Hewlett Packard şirketine, Ülke Web Yöneticisi olarak atanması ile birlikte, özel ilgi alanı olan Teknoloji sektörüne adım atmıştır. Bu dönemde, uluslararası çalışanların dijital pazarlama konusunda daha donanımlı olmalarını sağlamak amacı ile kurguladığı ve yönettiği eğitim projesi kapsamında, 12 farklı Ülkeye destekleyici eğitimler verdi.

2008 Yılından bugüne ise, Intel Türkiye’de Bölgesel Dijital Pazarlama Müdürlüğü görevini yöneten Emre Başkaya, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’nın içinde olduğu bir bölgedeki tüm dijital pazarlama faaliyetlerini yönetiyor. Aynı zamanda Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği bünyesindeki Dijital Medya Komisyonu Başkan Yardımcısı olan Başkaya, dernek çalışmaları kapsamında, üretken bir dijital genç nüfus yaratmak üzere çalışmalar yürütüyor.

Evli ve 1 çocuk babası olan Emre Başkaya, boş zamanlarında Squash oynuyor ve motorsporları ile ilgileniyor.

%d blogcu bunu beğendi: