Beta

 • Recep Fidan
  Recep Fidan
  NextTalks
 • Kurt Onur
  Kurt Onur
  Mobil Pazarlama
 • Bora Akman
  Bora Akman
  Arama Motoru Optimizasyonu
 • Yüce Zerey
  Yüce Zerey
  İnteraktif Pazarlama 101
 • Uğur Şeker
  Uğur Şeker
  Medya Planlama ve Satınalma
 • Yard. Doç. Dr. Metehan Sekban
  Yard. Doç. Dr. Metehan Sekban
  Strateji
 • Levent Erden
  Levent Erden
  Entegre Pazarlama İletişimi
Recep Fidan
NextTalks

17 yıldır dijital sektörde yer  alan Recep Fidan, bir çok web sitesi ve büyük içerik portallerinin oluşturulmasında görev aldı. 2010 yılından beri Dijital Büro İstanbul’da Genel Müdür Yardımcılığı ve kreatif bölüm sorumluluğu görevini yürütüyor. Markalar için dijital iletişim stratejileri geliştiriyor.

Kurt Onur
Mobil Pazarlama

1976 yılında Istanbulda doğan Kurt Onur, orta öğretimini Saint Michel lisesinde tamamladıktan sonra, Istanbul Universitesi ingilizce iktisat bölümünde üniversite hayatını 1999 yılında tamamladı. Okul yıllarının tümünde Tekfenbank hazine departmanında çalışarak geçiren Kurt Onur, üniversite eğitiminin tamamlanması ile yine aynı bankacılık kuruluşunda Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılı itibariyle, Dışbank ekonomik araştırmalar departmanında Ekonomist olarak çalışan Kurt Onur, yine aynı sene Işık Üniversite işletme yüksek lisans programını girdi, tez konusu mobil pazarlama ve pazarlamanın evrimleşme süreci üzerine çalışırken, Turkcell’in etrafında yeni oluşmaya başlayan mobil pazarlama ajanslarında biri olan Pharos’da yeni bir kariyere atladı.
Türkiye’nin 4 büyük mobil pazarlama ajansından biri olan Pharos bünyesinde genel müdür olarak çalışan Kurt Onur, 2009 Temmuz ile birlikte görevinden ayrılmıştır. Halen, Turkcell reklam satış evi hizmeti veren Move Mobile Media Agency genel müdürlüğü görevini üstlenmektedir. TUBISAD yeni medya komisyonu ve MMI Turkey gibi oluşumlarda aktif rol almaktadır.

Bora Akman
Arama Motoru Optimizasyonu

Andersen, Accenture gibi danışmanlık şirketlerinde geçirdiği 7 yıl boyunca ağırlıklı olarak teknoloji ve telekomünikasyon sektörlerinde strateji ve pazarlama odaklı projeler gerçekleştirdi, bu arada pek çok start-up projesinde yer alma şansı yakaladı.

Bu dönemde elde ettiği bilgi ve deneyimi, 2007 yılında dijital pazarlama alanındaki ilk girişimine dönüştürdü. Kurucu ortağı olduğu 41? 29! ve sonrasında Madwords ile birlikte halen SEM ve Sosyal Medya alanında çalışmalarına devam etmekte, dijital pazarlama konusunda pek çok ajans ve markaya danışmanlık hizmetleri ve eğitimler vermeyi sürdürmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği ’99 mezunudur.

Yüce Zerey
İnteraktif Pazarlama 101

2001 yılında eş zamanlı olarak Bilgi Üniversitesi, Ekonomi Bölümü (Burslu) ve London School of Economics, Bsc Economics (Burslu) bölümlerinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat Yüksek Lisans Eğitimini, akabinde de Bilgi Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı.
Bilgi Üniversitesi MBA Programları bünyesinde pazarlama uzmanı olarak Bilgi MBA markasının yapılandırılması ve markanın iletişim süreçlerinde aktif olarak görev aldı. Eş zamanlı olarak Bilgi MBA’de Pazarlama Araştırma Yöntemleri, Pazarlama derslerinde önce asistan sonrasında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2004 yılında Ülker Grubu’na dahil oldu. Ülker bünyesinde farklı birimlerde pazarlama müdürlüğü yaptı. Ülker bünyesinde çalıştığı süre esnasında stratejik dijital pazarlama, stratejik pazarlama, trendler ve FMCG’de tüketici davranışı gibi konularla ilgilendi. Ülker’de çalıştığı süre esnasında da Bilgi MBA’de yarı zamanlı olarak ders vermeye devam etti.

2008 yılının Aralık ayında Türk Hava Yolları‘nda e-Ticaret Müdürü olarak göreve başladı. eTicaret Müdürü olarak THY’nin en büyük satış ofisi olan thy.com, mobil.thy.com diğer dijital mecralarının yönetiminden ve pazarlamasından sorumlu iken 2010 yılının Mart ayında eTicaret ve Marka Müdürü olarak görevime devam etmeye başladı. eTicaret Müdürü görev tanımıma Türk Hava Yolları markasının global olarak tüm mecralarda yönetimi de eklendi.

2010 yılının Eylül ayında The Coca-Cola Company‘de İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı. The Coca-Cola Company bünyesinde yer alan markaların ve kurumsal yapının dijital pazarlama faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olarak görev yapıyor.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra halen Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında Business 2.0: Digital Age Business ve Şehir Üniversitesi MBA Programlarında İnteraktif Pazarlama derslerinde dijital pazarlama ve iş dünyasına ile ilgili akademik destekli, iş pratiğine dair söylemlerde bulunmakta.

MBA programlarında okutulan ve Prof. Dr. Ege Yazgan ile birlikte yazdıkları Business Statistics ve İşletme İstatistiği adlı iki adet kitabı bulunmaktadır.

Uğur Şeker
Medya Planlama ve Satınalma

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi’ nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi.

2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’ nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’ nın satışını gerçekleştirdi ve 2009 yılının sonunda Zap Medya’dan ayrıldı.

Bugüne kadar yaklaşık 4000 adet internet kampanyasını yönetti. İnternet Reklamcılığıyla ilgilli olarak Türkiye’ de pekçok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. Sosyal medya, mobil reklam ve pazarlama, arama motoru pazarlaması konularında analitik ve yaratıcı çalışmalar yapmaktadır.

Innovative Ventures (Inovent) ve Marketing Management Enstitute (MMI) ‘ nün danışmanıdır. IAB Türkiye Platformu’ nun ilk Divan Başkanı ve kurucu üyelerindendir. Türkiye’ de bir ilk olan Mynet Webschool fikir sahibi, okul müdürü ve eğitmenidir. IPZ GIA, Kristal Elma, Altın Örümcek, DPID ve Meribel’ de jüri üyeliği yaptı ve pek çok üniversitede seminer ve konferans vermektedir. İnteraktif dünyayla ilgili olarak gazetelerde ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Webstar Türkiye 1‘in fikir sahibidir ve kordinatörlüğünü yapmıştır.

IPTV Derneği, Galata Business Angels (GBA) Melek Yatırımcılar Derneği kurucu üyesidir. TUBISAD yeni medya komisyonunda da üyeliği bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde internet reklamcılığı ve interaktif pazarlaması dersi vermiştir, Basın İlan Kurumu ile beraber Türkiye genelinde Geleceğin Medyasına Hazırlık programına katılmıştır.

3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor’ da “Merkez” isimli spor programını sunmuştur. Ayrıca Belgesel, Kısa Film, Sinema Filmi üreten Sugarworkz’ ün bir üyesidir. Bu şapkasıyla da pek çok filmin yapımcılığında bulunmuştur.

Pınar Hanım’la evli, Can adında yakışıklı bir oğlu ve Mini adında tatlı mı tatlı bir köpeği olan Şeker, Dijital Büro İstanbul ajansını 2010 yılında kurmuştur ve Genel Müdür’lük görevini üstlenmektedir.

Yard. Doç. Dr. Metehan Sekban
Strateji

Eğitim
Doktora:
1998 Marmara Üniversitesi,Yönetim Bilimleri
Yüksek Lisans:
1990 Marmara Üniversitesi, Örgütsel Davranış
Lisans:
1984 İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
İş Tecrübesi:
2001-….MBA Programları Direktörü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
2000 – … e-mba Programı Koordinatörü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
1996 – … Öğretim Üyesi, İşletme Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi
1988 – 1996 Öğretim Görevlİsi, İşletme Bölümü, Marmara Üniversitesi
1985 – 1987 Öğretim Görevlİsi, Yabancı Diller Okulu, Marmara Üniversitesi

Levent Erden
Entegre Pazarlama İletişimi

1957 doğumlu, Boğaziçi Üniversitesini bitirdi, orada MBA’de yaptı ama Galatasaray mezunu. Reklamcı olarak başladı, 3 yıl McCann’de çalıştı. L’Oreal Türkiye operasyonunu başlatmak üzere Fransa ve Türkiye’de dönüşümlü olarak çalıştı. Pepsi’nin son “Pazar lideri” olduğu dönemde Pepsi Co. International ülke müdürü idi. Ogünden beri Pazarlama ve iletişiminin kapsayabildiği hemen her yönetici koltuğunda oturdu. Pazarlama ve finans ilişkisini vurgulamayi hala tek basına sürdürmekte. Euro RSCG Türkiye grubunun CEO’luğunu yaptı. IAB Türkiye (Interactive Advertising Bureau) başkanlığını yürüttü. Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında Pazarlama, Entegre Pazarlama İletişimi, Reklam ve Tüketici davranışları konularında dersler vermekte. Son 10 yıldır yurtiçi/yurtdışı konferanslarda, derslerde, sohbetlerde anlattıklarını hala kitaplaştırmaya uğraşıyor.